Menu
A+ A A-

Deprecated: Non-static method JApplicationSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/u7326634/okubakim.com/templates/gk_news/lib/framework/helper.layout.php on line 181

Deprecated: Non-static method JApplicationCms::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/u7326634/okubakim.com/libraries/cms/application/site.php on line 272

Dünya Din Haritası

dinlerDünya nüfusunun yüzde 32'sinin Hıristiyanlar, yüzde 23'ünün Müslümanlar, yüzde 15'inin Hindular, yüzde 7,1'inin Budistler ve yüzde 0,2'sinin Yahudilerden oluşuyori. Bir dine inanmayanların oranı ise  yüzde 16,3.

Devamını oku...

2050 yılında Her 5 Avrupalıdan biri Müslüman

islam-avrupa.jpgİngiliz Daily Telegraph gazetesinin yaptığı araştırmaya göre, 2050 yılına kadar Avrupa nüfusunun beşte biri Müslüman olacak.

Araştırmaya göre, geçen yıl 27 Avrupa Birliği (AB) ülkesinin nüfusunun yüzde 5’ini Müslümanlar oluşturuyordu. Ancak Avrupalılar arasında doğum oranının düşük olması ve Avrupa’ya Müslüman göçünün gittikçe artması yüzünden bu oran 40 yıl içinde yüzde 20’ye ulaşacak.

Daily Telegraph, İngiltere, İspanya ve Hollanda’da ise daha kısa bir sürede Müslüman oranının yüzde 20’yi geçeceğini belirtti. Brüksel’de yeni doğan erkek çocuklara en sık verilen isimlerin arasında Muhammed, Eyüb, Mehdi ve Hamza gibi isimlerin de bulunduğuna dikkat çekildi. Bu verileri “demografik saatli bomba” olarak tanımlayan gazete, Müslüman göçmenlerin entegrasyonuna yeterince önem verilmediğini ve gelecek yıllarda sosyal kargaşa yaşanmasından korkulduğunu belirtti.
Devamını oku...