×

Uyarı

JUser: :_load: 43 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.
Menu
A+ A A-

Deprecated: Non-static method JApplicationSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/u7326634/okubakim.com/templates/gk_news/lib/framework/helper.layout.php on line 181

Deprecated: Non-static method JApplicationCms::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/u7326634/okubakim.com/libraries/cms/application/site.php on line 272

64 yıl sonra ortaya çıkan sır!

bildheight349.jpgPolonya'da çocuk, kadın ve yaşlı bin 800 Alman bir gece ansızın kayboldu. Gerçek 64 yıl sonra ortaya çıktı.
Şu anda Polonya sınırları içinde kalan Marienburg kasabasında çocuk, kadın ve yaşlı erkeklerden oluşan bin 800 Alman bir gece ansızın kayboldu. Almanya İkinci Dünya Savaşı'nda yenilmişti. O dönemde kimse bu olayla pek fazla ilgilenmedi.

Ancak eski adı Marienburg olan şimdiki Malbork kentinde lüks bir otelin inşaatına başlandı. Otelin temeli kazıldığında toplu bir mezara rastlandı.

Tarihçiler o dönemde Alman kasabası olan Marienburg sakinlerinin savaşın son dönemlerinde 1945 yılının ilk bahar aylarında Sovyetler Birliği askerleri tarafından kurşuna dizilerek toplu bir mezara gömüldüklerini tahmin ediyor.

Polonyalı yetkililer ise, kazı çalışmalarında şimdiye kadar bin 800 cesede ulaştıklarını ve bunların eski Marienburg sakinleri olduklarından emin olduklarını açıkladı. Çoğu cesedin kafataslarında kurşun yarası bulunuyor.
Hürriyet

Devamını oku...