Menu
A+ A A-

Deprecated: Non-static method JApplicationSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/u7326634/okubakim.com/templates/gk_news/lib/framework/helper.layout.php on line 181

Deprecated: Non-static method JApplicationCms::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/u7326634/okubakim.com/libraries/cms/application/site.php on line 272

'Marilyn Monroe' geni kadını sadakatsiz yapıyor

güzel kadınMarilyn Monroe geni olarak da adlandırılan bu gen, kadınları çekici fakat daha sadakatsiz yapıyor.

Bilim adamları, kadınlara kum saati vücut şeklini veren ve erkekler tarafından daha çok arzu edilmelerini sağlayan Marilyn Monroe hormonunu tespit ettiler.

Amerika’da yapılan araştırmalara göre, yüksek miktarda oestradoil hormonuna sahip kadınlar daha yüksek güven ve ilişki dışı cinsel birlikteliğe daha yatkın oluyorlar. Oestrojen hormonunun bir başka biçimi olan Oestradiol hormonu, kadınları daha çekici yapıyor fakat bu hormonun seviyesi arttıkça kadın birlikte olduğu erkekle daha az mutlu oluyor.

Uzmanlar, çekici kadınların daha zor tatmin edilebilen yüksek standartlara sahip olduğunu söylüyor. Yani önlerine daha iyi fırsatlar çıktığı zaman, eski ilişkilerini bırakabiliyorlar.

Teksas Üniversitesi’nde yapılan araştımada, 17-30 yaş arası 52 genç kadının oestradiol hormonu seviyeleri test edildi. Araştırmaya katılan kadınlardan, çekicilikleri üzerinden kendilerine değer biçmeleri istendi, seks motivasyonları ve ilişkilere dair eğilimleri test edildi.

Araştırmanın sonucunda yüksek oestradiol hormonuna sahip kadınların kendilerini fiziksel olarak diğerlerinden daha üstün gördüğü ve ilişkilerinden daha az zevk aldıkları ortaya çıktı. Ayrıca bu yine bu kadınları ilişki dışı birliktelik yaşama olasılıklarının da yüksek olduğu tespit edildi.