Menu
A+ A A-

Deprecated: Non-static method JApplicationSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/u7326634/okubakim.com/templates/gk_news/lib/framework/helper.layout.php on line 181

Deprecated: Non-static method JApplicationCms::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/u7326634/okubakim.com/libraries/cms/application/site.php on line 272

Kadınlık Hormonu Kadınların Hayatını Kurtarıyor!

plajda kadınKadınlık hormonu östrojen, hayatta kalma mücadelesi veren kadınların iyileşmesinde önemli rol oynadığı oynuyor.

 

İsveç'te yapılan bir araştırmada, hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören kadınların iyileşme oranının, erkeklere kıyasla yüzde 40 daha yüksek olduğu tespit edildi.

Hallandsposten gazetesinde yayınlanan habere göre, ülkenin güneyinde yer alan Halmstad şehrinden bir araştırma ekibinin 55 bin yoğun bakım vakası üzerinde yaptığı çalışmada, erkek hastaların ölüm oranının kadın hastalara nispeten yüzde 40 daha fazla olduğu gözlemledi.

Araştırma ekibi çalışmasında, 45 yaş üstü vakalarda ise ölüm oranının hemen hemen eşit olduğunu kaydetti. Sonuçları değerlendiren uzmanlar aradaki bu farkın, üreme yaşında kadınlarda çok daha yüksek seviyede bulunan östrojen hormonundan kaynaklandığına vurgu yaptı.

Sosyal Medya Karamsarlığa Neden Oluyor
Kadın ve Erkek Renkleri Farklı Görüyor
Testosteron erkeği daha dürüst yapıyor

TurkishNY