Menu
A+ A A-

Deprecated: Non-static method JApplicationSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/u7326634/okubakim.com/templates/gk_news/lib/framework/helper.layout.php on line 181

Deprecated: Non-static method JApplicationCms::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/u7326634/okubakim.com/libraries/cms/application/site.php on line 272

Hitler'in bilinmeyen yönleri

hitler460.jpgTelegraph'ın haberine göre, "Führer"in bu bilinmedik yönleri, 2. Dünya Savaşı'nın sonlarına doğru sığınakta birlikte olduğu Nazi subayı tarafından kaleme alındı.

İngiltere'de bir evde yapılan temizlik sırasında ortaya çıkan belgelerin bu Nazi subayı tarafından bir İngiliz ajanına verildiği tahmin ediliyor.

Üzerinde "48 saat içinde imha edilmesi" uyarısı yer almasına rağmen bugüne kadar saklanan bu belgeler "Führer"in sığınaktaki günlük yaşamına, Rudolp Hess'e olan hayranlığına ve eşcinsel olduğu iddialarına ışık tutuyor.

1945 Mayıs tarihli belgelere göre, günlük yaşamında Adolf Hitler'in sofrada tırnaklarını yeme ve sinirlendiğinde işaret parmağıyla bıyığını kaşıma alışkanlığı bulunuyor. Çok hızlı ve mekanik bir şekilde yemek yiyen Hitler, sigara kullanmıyor ve larenjiti olduğu için huzurunda sigara içilmesine izin verilmiyor.

Hitler'in deli olduğuna ikna olan Nazi subayı, notlarında küçük bir kızın annesine Hitler için "Anne, bu deli bizim halılarımızı da mı yiyecek?" sorusuna yer vermiş. Hitler'in çok fazla kek tükettiğine de notlarda değiniliyor.

Sofrada yapılan sohbetin Hitler üzerinde bir müzik etkisi yarattığını ve diktatörü rahatlattığını yazan subay, Hitler'in, meydanlarda yaptığı sert konuşmalara rağmen daha normal zamanda ağır başlı bir tonda konuştuğuna dikkati çekiyor.

Gece olunca özel odasına çekilen Hitler'in burada bitki çayını içtiği ve gramofon dinlediği belirtilen belgelerde, Hitler'in çoğu zaman itibar ettiği bazı kadınlarla inzivaya çekildiği ve bu kadınlarla ilişkisinin platonikten öteye geçmediği ifade ediliyor.

Hitler'in, Nazi Almanyası'nın önde gelen isimlerinden SS subayı Rudolph Hess'i bir kardeş gibi sevdiği belirtilen belgelerde, Hitler'in, Hess'in İskoçya'ya gitmesinden sonra üzüldüğüne dikkat çekiliyor.

Nazi Almanyası'nın Propaganda Bakanı Joseph Goebbels'in etkili teknikleri sayesinde de Hitler'in, "savaş biliminde" istisnai bir yetenek olduğuna inanmaya başladığı bu belgelerde ifade ediliyor.