Menu
A+ A A-

Deprecated: Non-static method JApplicationSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/u7326634/okubakim.com/templates/gk_news/lib/framework/helper.layout.php on line 181

Deprecated: Non-static method JApplicationCms::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/u7326634/okubakim.com/libraries/cms/application/site.php on line 272

İntihar ettiren kalp

b-101169-kalp.jpgBir intihar kurbanının kalbinin nakledildiği adam, donörünün karısıyla evlendi ve intihar etti.


İngiliz Daily Mail gazetesinin internet sitesinde verilen habere göre, Sonny Graham, 1995'te kalp yetmezliği yüzünden ölümün eşeğine geldi. Sadece 6 aylık ömrü kalan Graham'a uygun kalp bulunduğu yönündeki müjdeli haber, Güney Carolina Üniversitesinden geldi.
Graham'a, kafasına kurşun sıkarak intihar eden Terry Cottle'ın kalbi nakledildi. Graham, kalbini aldığı kişi hakkında, 33 yaşındaki bir adam olduğunun dışında bilgi sahibi değildi.;

Bir yıl sonra Graham organ bağışı kurumuna başvurarak kalbini veren kişinin kimliğini öğrenmek ve ailesine teşekkür etmek istedi. Graham, Terry Cottle'ın dul karısı Cheryl ile mektuplaşmaya başladı. Daha sonra görüşmeye başlayan Graham ile Cheryl, birbirine aşık oldu ve evlendi.

Kalp naklinin üzerinden 12 yıl geçtikten sonra Graham çenesinin altından kurşun sıkarak intihar etti ve eşinin aynı korkunç şeyleri tekrar yaşamasına sebep oldu.

Bilim adamları, nakil geçiren hastaların, organını aldıkları kişilerin karakter özelliklerinin bazılarını aldıklarını gösteren 70 kadar vaka olduğunu bildirdiler.

Lancashire'dan bir kadın, böbrek naklinden sonra edebiyat zevkinin değiştiğini, ünlülerin biyografilerini ve en çok satan popüler kitapları okumaktan zevk alırken, nakilden sonra klasikleri tercih etmeye başladığını anlatmıştı.

Yine de bazı uzmanlar, hastada karakter değişimi konusunda yeterli kanıt olmadığına işaret ediyor.